#
#
#
#
#
#

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Publicita projektu BD 12 b.j

NBD D

Vybudovanie zberného dvora v obci Bešeňová

logozberny dvor

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 11
DNES: 99
TÝŽDEŇ: 1815
CELKOM: 1280871

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Mobilná verzia

mobilná verzia www

Mobilná aplikácia

V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google play
App store

Obsah

Oznam o zmene vývozov separovaného odpadu od 01.08.2021 zo všeobecného na individuálny.

Typ: ostatné
Oznamujeme občanom, že od 01.augusta 2021 dochádza v našej obci k zmene vývozov separovaného odpadu teda skla, plastu a papiera zo všeobecného zberu na individuálny zber. Taktiež by sme chceli upozorniť, že od 01.júla 2021 sú všetci občania povinní triediť biologicko-rozložiteľný kuchynský odpad.

Oznamujeme občanom, že od 01.augusta 2021 dochádza v našej obci k zmene vývozov separovaného odpadu teda skla, plastu a papiera zo všeobecného zberu na individuálny zber.

 Obec zabezpečila nádoby na separovaný odpad  pre všetkých občanov, tie ste obdržali a prípadne ešte obdržíte. Z tohto dôvodu budú všetky 1100l nádoby na separovaný odpad, ktoré boli rozmiestnené na verejných priestranstvách obce Bešeňová stiahnuté. Týmto by sme chceli upozorniť občanov, ktorí ubytovávajú či už v súkromí, alebo podnikateľov aby si zabezpečili dostatočný počet nádob na separovaný zber . Ďalej by sme chceli upozorniť všetky penzióny, reštaurácie drobné pohostinstvá, ktorí doteraz tak neurobili aby si zabezpečili separované nádoby a zazmluvnili si vývozcu separovaného odpadu to jest firmu OZO, a.s.  ktorá robí zber separovaného odpadu v našom katastri. Pre ľudí v súkromí a aj občanov, ktorí tu nemajú v našej obci trvalý pobyt má obec zabezpečené nádoby na separovaný odpad v prípade potrebných informácií kontaktujte starostu obce.  

Vývozy separovaného zberu budú vždy zverejnené na webovej stránke obce a taktiež na úradnej tabuli obce Bešeňová. Harmonogram vývozov je tvorený dostatočne aby stíhal separovaniu 5 až 6 člennej rodine pri pravidelnom a zodpovednom triedení, tak aby sme v budúcnosti nemuseli dvíhať poplatok za komunálny odpad. Čím viac zložiek zodpovedne vytriedime tým menšie množstvo pôjde do komunálneho odpadu.

Taktiež by sme chceli upozorniť, že od 01.júla 2021 sú všetci občania povinní triediť biologicko-rozložiteľný kuchynský odpad takzvané BRKO, z toho dôvodu Vám boli prípadne ešte budú roznesené nádoby na predmetný odpad, do ktorého je povinnosť triediť nakoľko tento nemá byť vhadzovaný do komunálneho odpadu. V obci sú na predmetný BRKO zabezpečené zberové nádoby do ktorých môžete Váš vytriedený odpad vhadzovať.


Vytvorené: 4. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 22. 7. 2021 14:40
Autor: Správce Webu