Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 77 a 78/2021

Typ: ostatné
Uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 77 a 78/2021 1Aktuálne uznesenia z 05.februára 2021

COVID-19 - aktuálne zmeny ☣️

Uznesenie vlády Slovenskej republiky z 05.02.2021 č. 77/2020 -  tu stiahnúť

Uznesenie vlády Slovenskej republiky z 05.02.2021 č. 78/2020 - tu stiahnúť

Negatívny COVID-19 test bude potrebný až od 10.02.2021! V našom Ružomberskom okrese až od 15. februára 2021 a bude platný 7 dní. Na cestu do práce nám platí od 15.02.2021 do 19.02.2021.

💼Mení sa platnosť negatívneho testu na cestu do zamestnania. V čiernych okresoch budú potrebovať najviac sedemdňový test. 📌V červených okresoch stačí 14-dňový test 📌a v ružových okresoch stačí 21-dňový test. Takýto okres nemáme momentálne žiadny.

🚃Ak ale musíte do práce chodiť hromadnou dopravou, budete potrebovať 7-dňový negatívny test bez ohľadu na to, v akom okrese pracujete.

🌳Do prírody vrámci okresu nakoniec budeme potrebovať test, nakoľko sme sa dostali do bordovej farby. Je povolené ísť aj do iného okresu do prírody s negatívnym testom nie starším ako 7 dní.

💉🧬Test nepotrebujú tí, ktorí prekonali COVID. -19 za posledné tri mesiace a majú doklad o výsledku testovania a tiež tí, ktorí pred 14 dňami dostali druhú dávku vakcíny.

👩‍🌾 Mali by sa otvoriť aj obchody so záhradkárskymi potrebami.

👩‍🔬🧑‍🏫Minister zdravotníctva avizoval, že regionálne úrady verejného zdravotníctva neotvoria školy a škôlky v čiernych okresoch.

🏫V ostatných okresoch budú školy otvorené, ale regionálni hygienici môžu rozhodnúť o ich zatvorení.

💉🧑‍🏫Vláda mení aj očkovaciu stratégiu. Od budúceho týždňa začnú očkovať učiteľov vakcínou od spoločnosti Astra Zeneca.

📌Naďalej platia výnimky zo zákazu vychádzania. To znamená, že bez testu môžete ísť do potravín, drogérie, lekárne či k lekárovi. ☣️Na cestu do čistiarne odevov, na kúpu novín, do očnej optiky, do banky, poisťovne, knižnice, servisu bicyklov, autoservisov, na poštu, na STK, či do záhradkárstva potrebujete 7-dňový negatívny test.

Vláda zároveň predĺžila núdzový stav do 19. marca 2021.

Prílohy

Vytvorené: 8. 2. 2021